Кејт Мос е новото заштитно лице на „Зара“

By

Супермоделот Кејт Мос се појавува во новата кампања на модниот бренд „Зара“. Инаку, оваа модна куќа ја претставува новата капсулна колекција поделена во два дела, „Into the Night“ и „Into the Classic“.

dobivaj vesti na viber

Мос во кампањата носи вечерни креации, долг металик слип-фустан, корсетиран топ во комбинација со широки елегантни панталони, долг црн фустан со висок шлиц и длабоко деколте, модели на фустани со метални нитни, кратка јакна со реси.

Колекцијата содржи 25 различни парчиња облека, осум пара чевли и четири дополнителни додатоци. Кампањата е замислена да го долови шармот на париските ноќи, фотографиите ги направи познатиот моден фотограф Дејвид Симс, а стајлингот е на уредничката на француски Vogue, Емануел Алт.

Ќе ви се допадне