Кежуал модни новогодишни комбинации

Во пресрет на празниците вообичаено се одбележуваат низа забави и приеми, но една од најважните работи за новата година е дружењето со саканите. Без разлика дали славите дома или одите од забава, важно е што да облечете.

Сите имаме различни идеи за тоа како треба да изгледаат новогодишните комбинации. Додека некои повеќе сакаат плиш и светки, други сакаат да бидат во пижами цел ден. Каков и да е вашиот став за кодексот на облекување за дочекот на Новата година, едно нешто за кое сите можеме да се согласиме е планирањето однапред.

1. Ако сакате да се дотерате
Ако не сакате да ја поминете новогодишната ноќ седејќи на кревет со многу храна, искористете ја оваа прилика да ги облечете вашите најубави потпетици. И не заборавајте на светките и плишот.

2. Ако останете дома
Ако сакате да се чувствувате како да носите пижами без да се чувствувате премногу излитено, одлучете се за свилени панталони и нешто плетено.

3. За долги прошетки
Ако традиционално планинарите или одите на долги прошетки со вашите најблиски, тогаш чизми и капа е најдобрата опција.

4. Добар изглед, но без жртвување на удобноста
Плетен џемпер во комбинација со свиленкасто здолниште.

5. За новогодишни забави
За многумина од нас новата година значи голема забава со пријателите. Нема многу денови во годината кога сте дотерани од утро до вечер, но Новата година е исклучок. Додадете сјај и гламур на празничната сезона со светки.

6. Нова верзија на „Грдиот божиќен џемпер“
Одлучете се за плетено со дезен што има апликации си скијање, но е не стандарден божиќен џемпер. Спојте го со здолниште и чизми.

Scroll to Top