Констракта во зимска јакна инспирирана од Јованка Броз

Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта се појави на модната писта на ревијата посветена на Јованка Броз. Таа беше облечена еден од моделите инспирирани од поранешната прва дама на Југославија.

Констракта носеше ефективен дводелен костим, составен од предимензионирана јакна со цветен дизајн, со висока јака, со морнарско здолниште со низок струк со дискретен принт.

Посебно внимание привлече необичниот брош изработен од бисери, кои беа заштитен знак на Јованка Броз. Друг интересен детал беа сандалите со висока потпетица, во какви Констракта  ретко се појавува.

Scroll to Top