Купете сега, носете го наесен: Тексас-здолниште како од 90-тите

By

Главно модно парче кое морате да го имате во новата сезона! Иако уште летото е во ек, сега е време на попусти па можете да купувате за новата сезона. И првата работа која ве советуваме е да обратите внимание во текот на составувањето на модерната листа на желби е секако долгото здолниште од тексас. Прво, преубаво е. Второ, сигурно вложување е во основната гардероба кое ќе ве можете да го носите подолго од една сезона. И трето, тексас-здолништето под колена е нешто кое може да се комбинира со апсолутно кој било моден предмет.

dobivaj vesti na viber

Кејти Холмс е добар пример. Актерката во една пригода искомбинира лесно здолниште од тесас и сив дуксер со волуменозни ракави. Кејт опуштениот аутфит го надополни со бели патики и црна торба.

Ќе ви се допадне