Луис Хамилтон во розов џемпер со фантомка го покажа уникатниот стил

Возачот на Формула 1, Луис Хамилтон на трката за „Гран При на Белгија“ се појави со уникатен стајлинг, во розев плетен џемпер со фантомка, на кој има бели цветови, широки панталони и големи бели патики. Хамилтон е познат по екцентричниот начин на облекување.

Модните критичари велат дека оваа плетена фантомка на Хамилтон ги засенило сите претходни негови модни појавувања, па дури и кошулата од тантела од „Мет Гала“.