Манекенка го изгуби куферот, но сепак успеа да вооодушеви на црвениот тепих во Кан

Шведската манекенка Елса Хоск (34) во средата се појави на Канскиот филмски фестивал во долг фустан со необичен корсет. Елса го привлече вниманието  со својата необична модна комбинација на премиерата на филмот ‘La Passion De Dodin Bouffant’.

Таа носеше долг фустан без прерамки, син и розов, украсен со две машни околу половината. Вниманието го привлекол корсетот на фустанот, кој бил малку наведнат на едната страна. Стајлингот го надополнила со накит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by elsa❤️ (@hoskelsa)

На социјалните мрежи манекенката сподели дека фустанот пристигнал со авион од Лос Анџелес по пристигнувањето во Франција кога сфатила дека и се изгубил багажот.

„Бев воодушевен од фустанот додека се вртев и се движев, изгледаше толку надреално и убаво, па дури и грдо на моменти. Не само што ми го одзема здивот, туку и ме потсети дека модата не ја сфаќам сериозно. Знам дека мораше да биде овој фустан. Беше како деконструирана рокенрол верзија на првиот фустан што го носев во Кан и едноставно ми се допадна“, напишала манекенката под фотографијата.

„Леле, какво чудо“, „Убава“, „Ме оставаш без здив“, ова се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Scroll to Top