Маникир со златни детали, моден тренд за оваа зима

Златната боја го зазеде своето место во модата и убавината, па често се забележува на деталите на облеката и накитот.

dobivaj vesti na viber

Уредните нокти се задолжителен дел од изгледот на секоја жена, па токму со помош на златната боја зимава може да се експериментира со магични маникири.

Ставена на ноктите, златната изгледа нежно, разиграно, елегантно и модерно. Видете ја нашата галерија со идеи како да се украсат ноктите со детали на златно.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina (@silkonme)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DRYBY (@drybylondon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna (@aniarosiak_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna (@aniarosiak_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makayla Jividen (@fashionablykay)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DRYBY (@drybylondon)

Scroll to Top