Меган Маркл во кежуал ин издание, бела кошула и куси панталони

Откако Меган Маркл и принцот Хари се повлекоа од кралските должности, како и кодексот на облекување кој е многу важен за кралските манири, Меган ужива во слободата на облекување.

Бела кошула, со исто таква боја шорц панталони, со кафен ремен и рамни сандали, вака Меган Маркл ја отвори летната сезона додека го бодреше нејзиниот сопруг принцот Хари и неговиот тим на натпревар во Санта Барбара.

Меган одамна ги има научено сите модни правила, па многу добро знае која комбинација е идеална,  па се одлучила за белата, но и едноставна комбинација со која нема грешка.