Мет Гала 2023: Кардашијан како во Плејбој, сестра и го покажа газот, Џаред Лето стана мачка

Синоќа се одржа еден од најголемите и најважните модни настани во Холивуд, Мет Гала во музејот Метрополитен во Њујорк. Овогодинешната тема беше „Во чест на Карл“ посветена на придонесот на дизајнерот Карл Лагерфелд за американската и светската мода.

Ким Кардашијан потсети на својот изглед кога позираше за Плејбој во 2007 година, покриена само со бисерни ланчиња.

Фото: DPRF/starmaxinc.com

Според модните критичари, Кајли Џенер била една од најлошо облечените дами.

Фото: Profimedia

Кендал Џенер повторно се појави скоро гола, а овој пат ги откри долгите нозе и тренираниот задник.

Фото: Profimedia

Актерката Маргот Роби уште еднаш докажа дека не греши во модата.

Фото: Profimedia

Џаред Лето пристигна во костим мачка на Лагерфелд, на која модниот дизајнер и остави 1,3 милиони долари.

Фото: Profimedia

Џенифер Лопез во фустан со деколте на Ралф Лорен, пејачката и актерка пристигна без Бен Афлек.

Фото: Profimedia

Бремената Ријана пристигна во придружба на нејзиниот партнер, раперот Асап Рпки.

Фото: Profimedia

Манекенката Џиџи Хадид пристигна во црн проѕирен фустан направен за неа од Живанши.

Фото: Profimedia

Раперката Карди Би во елегантен црн фустан.

Фото: Profimedia

Рита Ора пристигна на настанот со нејзиниот 15 години постар сопруг, режисерот Таика Вејтити.

Фото: DPRF/starmaxinc.com

Ова беше првиот црвен тепих за Жизел Бундхен по разводот со Том Брејди.

Фото: Profimedia

Помладите Бекамови елегантни и среќни на црвениот тепих на Мет Гала и покрај гласините за наводно несогласување со остатокот од неговото семејство.

Фото: Profimedia

Музичарката Дојџа Кет инспирација пронашла и во убавата бела коса на Карл.

Фото: DPRF/starmaxinc.com

На престижната манифестација пристигна и најубавата жена на светот по избор на магазинот „Максим“, плус сајз моделот Ешли Греам во розово-црн гламурозен фустан.

Фото: Profimedia

Кејт Мос пристигна во придружба на нејзината ќерка Лила Грејс, која тргна по нејзините стапки.

Фото: Profimedia

Пејачката Дуа Липа носеше фустан на Шанел што го носеше супермоделот Клаудија Шифер на пистата во 1992 година, но најважниот дел од облеката беше Тифани и Ко. Ѓердан Lucida Star вреден 10 милиони долари, кој пејачката ја имаше честа прва да го носи.

Фото: Profimedia

Според коментарите во јавноста, Ирина Шајк овој пат потфрли, а многумина коментираа дека оваа боја воопшто не и стои на нејзиниот тен.

Фото: Profimedia

Никол Кидман пристигна во придружба на нејзиниот сопруг, со кој повторно се гушкаше и бакна пред насобраните фотографи.

Фото: Profimedia

Актерката Ен Хатавеј се присети на изгледот на супермодел во 90-тите во фустан на Версаче со реси дизајниран специјално за неа.

Фото: Profimedia

Емили Ратајковски го истакна своето деколте, а шоуто го украдоа лажните шишки.

Фото: Profimedia

Парис Хилтон се појави во црн фустан.

Фото: DPRF/starmaxinc.com

Scroll to Top