Модни трендови за оваа есен

Иако сите се обидуваме максимално да ги искористиме последните денови од летото, реалноста е дека набргу доаѓа есен, дури и побргу отколку што многумина посакуваа.

Во текот на летото трендовите главно се фокусираа на светли бои, удобност и љубов кон себе. Но, кога станува збор за есента, добиваме похрабри и посмели парчиња. Еве за што станува збор.

Модни трендови за есен 2022 година

Комбинација на некомпатибилни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ceciliebahnsen (@ceciliebahnsen)

Дали ви е жал што се откажавте од вашите омилени удобни џемпери? Не очајувајте. Оваа есен ќе можете да го носите вашиот омилен џемпер под фустанот. Удобност и необичност во едно.

Мегаплетка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Плетените алишта никогаш не излегле од мода, а оваа сезона се преголемите парчиња. Од џемпери, ролки, до фустани, сè што е плетено и сè што е мега.

Еднобојно

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Светли бои се погодни и за есен, но наместо да ги комбинираме, оваа сезона ќе ги носиме заедно во комплет.

Со дупки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Acne Studios (@acnestudios)

Можеме повторно да ги ставиме во употреба сите оние искинати парчиња што ги носевме претходните две сезони.

Зелено како жабата Кермит

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Wang (@elenawangclothing)

Тоа е најпопуларната боја за оваа есен, а покрај облеката, пожелни се и додатоци во иста боја.

Лого-манија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CHANEL (@chanelofficial)

Дизајните со логоа се целосен хит оваа есен. Од чанти, фустани до појаси и чизми, сè е покриено со логоа.

Воздушести јакни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Raf Simons Official (@rafsimons)

Јакните, особено оние воздушестите и преголеми, мора да ги имате оваа есен.

Микромини здолништа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Versace (@versace)

Мини здолништето е секогаш во мода, а оваа есен е малку помало, удобно и посмело.

Цветен дезен на палта, јакни, сакоа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by yuhan wang (@yuhanwangyuhan)

Цветниот дeзен никогаш не е старомоден и оваа сезона не се носи само на фустани и блузи, туку и на палта, јакни, сакоа…

Кафеави нијанси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Schiaparelli (@schiaparelli)

Од чоколадни, преку потопли, поладни и црвеникави нијанси, кафеавата боја е апсолутно најпосакуваниот тренд за оваа есен.