Ријана во црн мини фустан инспириан од модните трендови од почетокот на милениумот

Ријана и нејзиниот сопруг Асал Роки се забележани како влегуваат во престижен ресторан во Њујорк. Пејачката која важи за стилска икона, го престави трендот на таканаречената „Y2K“ облека, односно стил инспириран од модните трендови од почетокот на милениумот.

Ријана за вечерното излегување избрала мини црн фустан и широка кошула и сандали со високи потпетици. Фановите коментираат дека на фотките пејачката не е многу ентузијаст за излегување, но и тоа дека папараците се многу крути кон неа.

Да потсетиме, во мај Ријана и нејзиниот партнер Асап Роки станаа родители во мај, а ѕвездата се породи во целосна тајност, во Лос Анџелес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Barbera (@papculture)