Синди Крафорд на насловната страница на „Harper’s Bazaar“ по четврти пат во кариерата: Инспирација за секоја жена

Супермоделот и актерка Синди Крафорд позираше за добро познатото списание „Harper’s Bazaar“ и направи фотографии за кои се уште се зборува.

Вовлечени сме во светот на трендовите, каде познатите личности некако се натпреваруваат да создадат нов тренд и да донесат нешто ново. Сепак, овој пат „Harper’s Bazaar“ со Синди Крафорд направи нешто, што одамна не е видено – потсети на едноставни, но одлични модни парчиња.

А, докажаа дека Синди е вистинскиот избор за вакви модели. Тие ја истакнаа нејзината природна убавина, разбушавена и бујна коса која го „врати“ ретро стилот во сите стајлинзи.

Имено, Синди позираше во некои секогаш популарни парчиња, во макси-кожен капут и длабоки, беж чизми.

Таа нè враќа на поформален стајлинг, кога ќе ја видиме во риги, темен костум. Во нешто помалку формално, можеме да ја видиме како се смешка пред камерите во предимензионирана кошула, со пуштена коса, држејќи голема чанта во рацете.

Таа покажа и често видена комбинација: здолниште со врв од тантела и кожна јакна преку неа.

За насловната страна е избрана најопуштената фотографија на која Синди позира во бледи фармерки, и светло кафена кожна јакна.

На насловната страница ја најавија кратко но јасно: Вечна Синди. Жена. Бренд. Легенда.

Scroll to Top