Во фустан од 10.300 долари Карлеуша дојде на роденденот на „Хелоу“, ваков ист носеше и Кардашјан

Српската пејачка Јелена Карлеуша во син долг фустан вчеравечер се појави на рденденската забава за магазинот „Хелоу“ во Белград со потпис на луксузниот бренд Баленсијага.

Долгиот тесен светлосин фустан има отвор на грбот, кој се спојува со долниот дел од фустанот. Фустанот чини над 3 илјади долари, а целиот стајлинг, во комбинација со скапи чизми, како и чанта, се проценува на 10.300 долари.

Истиот фустан го носеше реалити ѕвездата Ким Кардашијан на забавата по доделувањето на Оскарите во март годинава.


Scroll to Top