Загреб има улична мода како Париз и Милано

By

Хрватиците Ана и Славица Јоспиповиќ преку инстаграм профилот @stylezagreb низ фотографии ја документираат улична мода во хрватската престолнина.

dobivaj vesti na viber

На профилот може да се забележат скромни парови, но и индивидуалци кои се подготувале за да позираат на денот кога Ана која работи и како фотографка ги подготвувала. Овие луѓе едноставно и така живеат, тоа нивниот животен стил.

Дел од фотографиите се проследени со лични приказни на моделите и пркеу нив се раскажува за историјата на одредено парче облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

Ќе ви се допадне