Женствени креации и сафари-стил во новата колекција на Тања Кокев

By

Модната дизајнерка Тања Кокев ја претстави својата нова колекција за лето 2022 „Пустинска роза“. На ревијата ја промовираше и новата линија чевли на брендот.

dobivaj vesti na viber

Во колекцијата доминираат природни материјали, со комбинација на живи бои и смирени тонови. Моделите се во сафари стил, со животински принтови, а во фокусот се женствени минималистички силуети на брендот. Таа и овој пат им дава живост во креациите, со доза на елеганција и чисти форми.

„Идејата на колекцијата е да нè однесе преку креациите во едни нови простори, во еден пустински сон каде дури и времето е опипливо“, вели Кокев за новите модели.

Ревијата на Кокев беше изведена како претстава. Режијата е на Дејан Пројковски, сценографијата на Искра Јанковска-Михајловска, по кореографија на Олга Панго и музика на диџејката Соња Исмаил.

 

Ќе ви се допадне

english anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime online ANIMEFLIX Dragon Ball (Dub)

watch subbed anime Dragon Ball Z (Dub)

animeflix DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero Episode 24

watch anime free ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88