Абделкадер Месахел

Третата сезона на серијата „Емили од Париз“ ќе се емитува на почетокот на 2023 година

Серијата „Емили во Париз“ која се емитува на платформата Нетфликс, добива трето продолжение. Не долго по успехот на првата сезона, следеше успешна втора сезона.  Во новата …

Третата сезона на серијата „Емили од Париз“ ќе се емитува на почетокот на 2023 година Прочитај повеќе »

(Видео) Доби микрфон во лице, Лавров се пошегува со новинарите

Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров за време на обраќањето на медиумите на средбата со министерот за надворешни работи на Алжир, Абделкадер Месахел, се „поздравуваше“ …

(Видео) Доби микрфон во лице, Лавров се пошегува со новинарите Прочитај повеќе »

Scroll to Top