Абу Даби

(Видео) Песочна бура го погоди Дубаи

Песочна бура го погоди Дубаи во неделата. Итните служби предупредија на потенцијална опасност, а предупредија и од Националната управа за вонредни ситуации и катастрофи. „Сите …

(Видео) Песочна бура го погоди Дубаи Прочитај повеќе »

Британски академик за пет минути осуден на доживотна робија

Британскиот академик Метју Хеџис е осуден од страна на судот во Абу Даби на доживотна робија, поради наводна шпионажа. Судењето, како што тврди неговата сопруга …

Британски академик за пет минути осуден на доживотна робија Прочитај повеќе »

Scroll to Top