ајакс

(Видео) Фудбалер не сакаше да се поздрави со противникот пред почетокот на натпреварот

Капитенот на Феенорд, турскиот фудбалер Оркун Кокчу, не сакаше да се поздрави со неговиот колега од спротивната страна, капитенот на Ајакс, Србинот Душан Тадиќ пред …

(Видео) Фудбалер не сакаше да се поздрави со противникот пред почетокот на натпреварот Прочитај повеќе »

(Видео) Флорентино Перез ја наместил ждребката во Лигата на шампионите

Само неколку дена откако беа извлечени двојките за осмина-финалните мечеви во натпреварите од фудбалската Лигата на шампионите, новинарот на ESPN, Уругваецот Хорхе Рамос, изнесе тешки …

(Видео) Флорентино Перез ја наместил ждребката во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

(Фото) Навивачи на АЕК фрлиле молотов коктел кон фановите на Ајакс

На вчерашниот меч од 5. коло во групната фаза во Лига на шампиони навивачките групи меѓу АЕК и Ајакс влегоа во конфликт. Од двете страни …

(Фото) Навивачи на АЕК фрлиле молотов коктел кон фановите на Ајакс Прочитај повеќе »

Scroll to Top