Ајдахо

Супервулкан сѐ поблиску до ерупција, експертот Мајк Поланд објасни каква е состојбата со Јелоустон

Научникот задолжен за опсерваторија на вулканот Јелоустон, Мајк Поланд, забележал експлозивна магма, која се случила 5 километри под супервулканот. Тој испратил и предупредување за суперерупција, …

Супервулкан сѐ поблиску до ерупција, експертот Мајк Поланд објасни каква е состојбата со Јелоустон Прочитај повеќе »

Свекорот ја пријавил во полиција затоа што спиела со малолетници

Американката Аманда Кетрин Стил, од Ајдахо ќе помине три месеци зад решетки и седум години на условна слобода, затоа што е обвинета дека имала секс …

Свекорот ја пријавил во полиција затоа што спиела со малолетници Прочитај повеќе »

Scroll to Top