(Фото) Турците во чест на Јаховиќ направија кореографија со македонското знаме

Навивачите на турскиот фудбалски клуб Гезтепе, во чест на македонскиот фудбалер Адис Јаховиќ, направија кореографија на знамето на Македонија. Пред почетокот на мечот со Ајтај …

(Фото) Турците во чест на Јаховиќ направија кореографија со македонското знаме Прочитај повеќе »