Алаѓозовски

„Бернејс пропаганда“ побара прошка од Алаѓозовски

Бендот „Бернејс пропаганда“ утрово преку Фејсбук побара прошка од Владата на Република Македонија, од Министерството за култура и министерот Роберт Алаѓозовски, од Филхармонијата и од …

„Бернејс пропаганда“ побара прошка од Алаѓозовски Прочитај повеќе »

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?!

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски е познат по својот имиџ и афро-фризура. Тој постираше на Фејсбук фотографии, каде е во друштво со неговите стилисти. Дали …

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top