Почина цртачот на славниот „Алан Форд“

Легендарниот цртач на познатиот стрип „Алан Форд“, Џовани Романини, почина во 74-тата година од животот, пренесоа италијанските медиуми. Засега не е познато дали Романини е …

Почина цртачот на славниот „Алан Форд“ Прочитај повеќе »