Почина режисерот Алан Паркер

По долгогодишна битка со болеста, почина познатиот британски режисер Сер Ален Паркер, пишуваат светските медиуми. Тој почина на 77 годишна возраст. Беше добитник на наградата …

Почина режисерот Алан Паркер Прочитај повеќе »