Сер Алекс Фергусон паднал во кома

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед и најтрофеен менаџер во Премиер лигата, Сер Алекс Фергусон се наоѓа во критична состојба откако вчера беше опериран по мозочниот …

Сер Алекс Фергусон паднал во кома Прочитај повеќе »