Почина поранешниот клавијатурист на бендот на Здравко Чолиќ, Александар Бањац

Познатиот композитор и клавијатурист, Александар Бањац, почина на 45 годишна возраст, пренесуваат медиумите. Тој беше член на „Оркестарот на млади на Војводина“, како и на „Биг …

Почина поранешниот клавијатурист на бендот на Здравко Чолиќ, Александар Бањац Прочитај повеќе »