александар белов

Александар Белов слави 10 години љубов со Јелена

Поп-пејачот Александар Белов слави 10 години љубов со неговата сопруга Јелена. Иако Белов се ожени во 2019 година, парот слави една деценија заеднички живот. „Кога …

Александар Белов слави 10 години љубов со Јелена Прочитај повеќе »

(Фото) Чочеци и ора, сите на нозе на свадбата на Александар Белов

Со цитат од Шуберт, дека “среќен е оној маж кој ќе најде вистински пријател, а најсреќен е оној што најдобриот приајтел ќе го најде во …

(Фото) Чочеци и ора, сите на нозе на свадбата на Александар Белов Прочитај повеќе »

(Галерија) Се ожени Александар Белов, српска венчавка под македонско знаме

Поп – пејачот Александар Белов денес се венчаше со неговата долгогодишна девојка Јелена Станковиќ, која е од Крагуевац, Србија. Венчавката беше во манастирот „Дивостин“ во …

(Галерија) Се ожени Александар Белов, српска венчавка под македонско знаме Прочитај повеќе »

Романтична вечера за годишнината на Белов

Поп-пејачот Александар Белов прослави пет години врска со својата девојка Јелена Станковиќ. Покрај фотографијата што ја објави на „Фејсбук“, тој напиша „Само една е вистинска …

Романтична вечера за годишнината на Белов Прочитај повеќе »

Scroll to Top