Фудбалер доживеал срцев удар за време на тренинг

Фудбалерот на Раднички од Ратково, Александар Круниќ, доживеал срцев удар среде тренинг. Тој починал на пат кон болницата. На Круниќ му се слошило на теренот, …

Фудбалер доживеал срцев удар за време на тренинг Прочитај повеќе »