Александар Љафтов

Македонија ја победи Данска во првиот меч на Европско во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја победи Данкса во првото коло од Европското првенство во Скопје. Предводени од Александар Љафтов, македонските одбојкари ги надиграа Данците во …

Македонија ја победи Данска во првиот меч на Европско во одбојка Прочитај повеќе »

(Фото) Одбојкарот Александар Љафтов на Европско ќе настапи во патики на кои ги има македонската химна и знаме

Македонскиот одбојкар Александар Љафтов на престојното Европско првенство кое ќе се одржи во Скопје, ќе настапи со специјално дизајнирана опрема. Ќе игра со патики на …

(Фото) Одбојкарот Александар Љафтов на Европско ќе настапи во патики на кои ги има македонската химна и знаме Прочитај повеќе »

Scroll to Top