александар маленко

(Фото) Александар Маленко се ожени петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач

Познатиот пливач Александар Маленко се ожени со инструкторката за пливање Метка Спаравец. Таа ги објави фотографиите од венчавката, а на социјалните мрежи не престануваат да …

(Фото) Александар Маленко се ожени петти пат, инструкторка по пливање e новата сопруга на познатиот пливач Прочитај повеќе »

Александар Маленко се разведе и со четвртата жена

Некогашниот пливач Александар Маленко се разведе и од четвртата сопруга, Фани. Со неа има два сина, која е од  Охрид. Тој денес во утринската емисија …

Александар Маленко се разведе и со четвртата жена Прочитај повеќе »

Александар Маленко доби кривична пријава

Претседателот на Пливачката федерација на Северна Македонија (ПФСМ), Алекандар Маленко заработи кривична пријава од страна на претседателот на Националната пливачка федерација (НПФ). Филипчев го пријавил …

Александар Маленко доби кривична пријава Прочитај повеќе »

Мартин Стефановски: Проблемите во пливањето ќе останат лошо минато

Александар Маленко веќе не е претседател на Пливачката федерација на Македонија. На негово место е Дарко Нешков, кој минатата недела беше изгласан на вонредното собрание. …

Мартин Стефановски: Проблемите во пливањето ќе останат лошо минато Прочитај повеќе »

Scroll to Top