Александар Палас

Познатите му се вратија на „Макфест“

Денеска во „Александар Палас“ градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, ја отвори ждрепката на која беше утврден официјалниот редослед за настап на пејачите и пејачките на …

Познатите му се вратија на „Макфест“ Прочитај повеќе »

Познатите водителки се потсетија на почетоците во МРТВ

Вчеравечер во скопскиот хотел „Александар Палас“ утринската програма на МРТВ „Добро утро Македонијо“ славеше јубилеј 25 години од првата емисија. На едно место се собраа …

Познатите водителки се потсетија на почетоците во МРТВ Прочитај повеќе »

Scroll to Top