Александар Волкановски

(Фото) Македонецот Александар Волкановски го подготвува Цукенберг за тепачката во кафез со Илон Маск

Македонскиот борач Александар Велики Волкановски го подготвува Цукенберг за тепачката во кафез со Илон Маск. Двајцата најпознати технолошки милијардери, се договорија да се борат во кафез …

(Фото) Македонецот Александар Волкановски го подготвува Цукенберг за тепачката во кафез со Илон Маск Прочитај повеќе »

(Видео) Мел Гибсон ќе навива за Македонецот Александар Волкановски во борбата за титулата во Лас Вегас

Викендов, во Лас Вегас ќе се одржи борбата за титулата во УФЦ 290 меѓу македонскиот борач Александар Волкановски и Хаир Родригез од Мексико. Александар ќе …

(Видео) Мел Гибсон ќе навива за Македонецот Александар Волкановски во борбата за титулата во Лас Вегас Прочитај повеќе »

Scroll to Top