(Видео) Земјотрес за време на тениски меч во Мексико

Тенискиот меч меѓу Германците Александар Зверев и Домоник Кепфер, за момент беше прекинат поради силниот земјотрес кој го погоди регионот Акапулко во Мексико, каде се …

(Видео) Земјотрес за време на тениски меч во Мексико Прочитај повеќе »