(Видео) Австриска пратеничка се онесвести додека зборуваше за оставката на Себастијан Курц

Австриската пратеничка Ева Марија Холцлајтнер колабрира за време на својот говор во собранието. Нејзините колеги веднаш дотрчаа да ѝ помогнат, а подоцна рекоа дека со …

(Видео) Австриска пратеничка се онесвести додека зборуваше за оставката на Себастијан Курц Прочитај повеќе »