(Видео) Австриска пратеничка се онесвести додека зборуваше за оставката на Себастијан Курц

By

Австриската пратеничка Ева Марија Холцлајтнер колабрира за време на својот говор во собранието. Нејзините колеги веднаш дотрчаа да ѝ помогнат, а подоцна рекоа дека со неа сè е во најдобар ред.

Ева, која е пратеничка од опозициската Социјалдемократска партија на Австрија, на говорницата зборуваше за истрагата против доскорешниот канцелар Себастијан Курц, кој поради сомнеж за корупција си поднесе оставка.

На седницата бурно реагира и лидерката на NOES, Беате Мајнл-Рајзингер, која на новиот канцелар Александер Шаленберг му предаде документ со обвиненијата против Курц. Опозицијата реагира бурно откако Мајнл ги фрли документите на земјата.

Тој потоа рече дека немал намера да покаже непочитување кон независното правосудство, како што тоа некои го протолкувале.

Ќе ви се допадне

The World of Hans Christian Andersen (https://animeflix.nl/m/JEjD) Episode Full

PriPara Movie: Minna Atsumare! Prism☆Tours Episode 1-a

Watch Divergence Eve (Dub) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeKisa watch anime

Website https://4anime.biz: Watch Xingfu Lushang 4anime Episode Full 4anime heroes rising