Алесандро дел Пјеро заврши во болница

Поранешниот италијански фудбалер и играч на Јувентус, Алесандро дел Пјеро, заврши во болница поради камен во бубрег. Италијанецот објави фотографии од болничкиот кревет и се …

Алесандро дел Пјеро заврши во болница Прочитај повеќе »