александра јанева

Кога сум со Иван се уште имам пеперутки во стомакот: интервју со Александра Јанева

Александра Јанева неодамна ја промовираше нејзината најнова песна „Утрото ќе промени се“.  Таа е од Струмица, а македонската јавност ја запозна по музичкото шоу за …

Кога сум со Иван се уште имам пеперутки во стомакот: интервју со Александра Јанева Прочитај повеќе »

Кога сум со Иван се уште имам пеперутки во стомакот: интервју со Александра Јанева

Александра Јанева неодамна ја промовираше нејзината најнова песна „Утрото ќе промени се“.  Таа е од Струмица, а македонската јавност ја запозна по музичкото шоу за …

Кога сум со Иван се уште имам пеперутки во стомакот: интервју со Александра Јанева Прочитај повеќе »

(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе промени се“ нов летен хит на Александра Јанева

Струмичанката Александра Јанева ја објави нејзината нова песна „Утрото ќе промени се“, работена со Лазар Цветковски и Тајзи. „Утрото ќе промени се“ настана прилично одамна, меѓутоа не …

(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе промени се“ нов летен хит на Александра Јанева Прочитај повеќе »

Александра Јанева на патување во Италија, пејачката ужива во традиционалниот „џелато“

Пејачката Александра Јанева овие денови ужива на патување во Италија, заедно со нејзиниот дечко. Таа на нејзиниот Инстаграм профил постојано споделува фотографии од нејзините настапи …

Александра Јанева на патување во Италија, пејачката ужива во традиционалниот „џелато“ Прочитај повеќе »

Забава со Александра Јанева во „Венеција урбан бар и кичен“ за Стара нова година

Пејачката Александра Јанева на 13 јануари ќе пee во скопскиот локал „Венеција урбан бар и кичен“. Гостите ќе имаат можност да се забавуваат со нејзините …

Забава со Александра Јанева во „Венеција урбан бар и кичен“ за Стара нова година Прочитај повеќе »

(Видео) Александра Јанева со млади музичари ја препеа „Еве ме пак“

Пејачката Александра Јанева направи нова верзија на песната „Еве ме пак“. Таа заедно со уште 25 млади музичари, солисти и инструменталисти, ја испеа песната која …

(Видео) Александра Јанева со млади музичари ја препеа „Еве ме пак“ Прочитај повеќе »

Александра Јанева отпеа песна од Алиша Кис

Синоќа на социјалните мрежи поп-пејачката Александра Јанева го објави третото видео. Овој пат станува збор за преработка на емотивната Us на гитаристот и автор James …

Александра Јанева отпеа песна од Алиша Кис Прочитај повеќе »

(Видео) Александра Јанева ја препеа „Километри“ на Лозано

Поп-пејачката Александра Јанева ова лето реши да преработи дел од најдобрите домашни и светски хитови, а проектот го нарече #summerjam. Откако во јули го преобработи …

(Видео) Александра Јанева ја препеа „Километри“ на Лозано Прочитај повеќе »

(Видео) Прв дует на Малинкова и Јанева

Поп-пејачките Александра Јанева и Наташа Малинкова снимија заедничка песна, „Еуфорија“. Ова е прв дует на долгогодишните пријателки. Песната е со модерен, брз ритам во аренби стил, …

(Видео) Прв дует на Малинкова и Јанева Прочитај повеќе »

Scroll to Top