Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел

Поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст. Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и …

Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел Прочитај повеќе »