Почина Алексеј Григорјев поранешен ракометар на Бутел

Поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст.

Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и за Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот суперлигаш Бутел.

Русинот по завршување на ракометната кариера се занимавал со приватен бизнис.

Scroll to Top