Ален Делон во Кан ја доби „Златната палма“

Францускиот актер Ален Делон синоќа ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Почесната награда „Златна палма“, „Палм д`Ор“, Делон ја …

Ален Делон во Кан ја доби „Златната палма“ Прочитај повеќе »