(Фото) Фудбалер на Бирмингем му го посвети голот на Балашевиќ

Хрватскиот фудбалер Ален Халиловиќ, својот гол првенец во дресот на Бирмингем, му го посвети на неодамна починатиот српски контавтор Ѓорѓе Балашевиќ. Поранешниот фудбалер на Барселона …

(Фото) Фудбалер на Бирмингем му го посвети голот на Балашевиќ Прочитај повеќе »