Почина Радомир Антиќ

Легендарниот српски тренер Радомир Антиќ почина вчера по долго боледување од панкреатитис. Тој веќе долго време имал проблеми со панкреасот и црниот дроб. Трагичната вест први …

Почина Радомир Антиќ Прочитај повеќе »