Алпите

На Алпите убиен поранешен шпион и писател на крими романи

Поранешен француски известувач и автор на шпионски роман, Даниел Форестијер (57) бил пронајден мртов во француските Алпи. Неговото тело било пронајдено во локви крв на …

На Алпите убиен поранешен шпион и писател на крими романи Прочитај повеќе »

(Видео) Се судрија авион и хеликоптер над Алпите

Четири лица загинале, додека двајца се повредени, откако туристички авион се судри со хеликоптер во Аостинската Долина на Алпите, пренесува агенцијата Afaritaliani. Најмалку шестмина имало во …

(Видео) Се судрија авион и хеликоптер над Алпите Прочитај повеќе »

Scroll to Top