Девојчето кое го преживеа масакрот во Манчестер поканета на свадбата на Хари и Меган

На претстојната венчавка на британскиот принц Хари и неговата избраничка Меган Маркл повикана е и Амелија Томпсон, девојчето кое минатата година го преживеа терористичкиот напад …

Девојчето кое го преживеа масакрот во Манчестер поканета на свадбата на Хари и Меган Прочитај повеќе »