андре риу

(Галерија) Концерт за паметење на Андре Риу: музичко сценско шоу и „Македонско девојче“ на бис

Музичка магија на вчерашниот концерт на кралот на валцерот Андре Риу со неговиот оркестар „Јоханес Штраус“ составен од 60 музичари и вокали, среде Скопје. Топла …

(Галерија) Концерт за паметење на Андре Риу: музичко сценско шоу и „Македонско девојче“ на бис Прочитај повеќе »

(Видео) Андре Риу со „Македонско девојче“ го најави концертот во Скопје

Светската ѕвезда Андре Риу, познат и како современ крал на валцерот, со видео порака во која ја неговиот оркестар ја свири песната „Македонско девојче“, го …

(Видео) Андре Риу со „Македонско девојче“ го најави концертот во Скопје Прочитај повеќе »