Авичи

Родителите на Авичи ќе го наследат неговото богатство

Шведскиот диџеј Авичи, кој се самоуби оваа пролет, не оставил тестамент, па целото богатство од 25,5 милиони долари ќе ја наследат неговите родители, пишува „Контакт …

Родителите на Авичи ќе го наследат неговото богатство Прочитај повеќе »

Рита Ора ќе пее во чест на Авичи на доделување на MTV наградите

Пејачката Рита Ора ќе пее на годинашното доделување на МТV наградите, во чест на нејзиниот колега и драг пријател Авичи. Рита била погодена од смртта …

Рита Ора ќе пее во чест на Авичи на доделување на MTV наградите Прочитај повеќе »

Погребот на Авичи ќе биде затворен за јавноста

Еден месец по самоубиството на шведскиот диџеј Авичи, тој не е погребан. Семејството на починатиот диџеј вчера објави соопштение во кое стои дека погребот ќе …

Погребот на Авичи ќе биде затворен за јавноста Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ѕвоната на црквата во Холандија ѕвонат во ритамот на хитовите на Авичи

На социјалните мрежи се појави снимка каде што ѕвоната од најголемата црква која се наоѓа во Утрехт ѕвонат во ритамот на хитовите на диџеј Авичи, …

(ВИДЕО) Ѕвоната на црквата во Холандија ѕвонат во ритамот на хитовите на Авичи Прочитај повеќе »

Извршена обдукција врз телото на Авичи

Обдукцијата врз телото на шведскиот диџеј Тим Берглинг, познат под уметничкото име Авичи, не покажала ништо сомнително во врска со неговата смрт, јавува шведската телевизија …

Извршена обдукција врз телото на Авичи Прочитај повеќе »

(Видео) Маса народ во центарот на Стокхлом му оддаде почит на Авичи

Шведскиот музички продуцент и ди-џеј Тим Берглинг, на широката јавност познат како Авичи, кој го освои светот со хит сингловите „Wake Me Up”, “Hey Brother”, …

(Видео) Маса народ во центарот на Стокхлом му оддаде почит на Авичи Прочитај повеќе »

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов на 28-годишна возраст

Шведскиот диџеј Ацичи, чие вистинско име е Тим Берглинг, починал денеска на 28-годишна возраст. Ова го соопшти неговата публицистка Дијана Барон преку соопштение. „Со длабока …

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов на 28-годишна возраст Прочитај повеќе »

Scroll to Top