бела куќа

(Видео) Џил Бајден ја украси Белата куќа за Божиќ, има 77 елки и 83.615 светилки

Првата дама на САД Џил Бајден, објави фотографии од украсениот простор во Белата куќа по повод божиќните празници. Овогодинешните божиќни украси во Белата куќа наречени …

(Видео) Џил Бајден ја украси Белата куќа за Божиќ, има 77 елки и 83.615 светилки Прочитај повеќе »

Венчавката на Наоми Бајден е 19-та во историјата на Белата куќа и прва на внука на американски претседател

Викендов во Белата куќа ќе има свадба. Наоми Бајден, најстарата внука на актуелниот американски претседател Џо Бајден ќе се мажи за нејзиниот свршеник Питер Нил. …

Венчавката на Наоми Бајден е 19-та во историјата на Белата куќа и прва на внука на американски претседател Прочитај повеќе »

Свадба во Белата куќа, Џо Бајден ќе ја мажи внуката

Се е подготвено за раскошна венчавка во американската Бела куќа. Внуката на претседателот Џо Бајден, Наоми Бајден и нејзиниот избраник Питер Нил ќе се венчаат …

Свадба во Белата куќа, Џо Бајден ќе ја мажи внуката Прочитај повеќе »

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости

Пејачит Елтон Џон месецов ќе има настап во Белата куќа за прославување на обединувачката и обновувачка моќ на музиката. За настанот поканети се околу 2.000 …

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости Прочитај повеќе »

Ќерката на Џорџ Буш тврди дека во Белата куќа живеат духови

Џена Буш-Хагер, ќерката на поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Џорџ Буш Помладиот, во интервју на Ен-би-си рекла дека во Белата куќа живеат духови. Таа раскажала …

Ќерката на Џорџ Буш тврди дека во Белата куќа живеат духови Прочитај повеќе »