белиот

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал

Поминаа речиси 20 години од ноќта на 31 август 1997 година, кога Анри Пол ги возеше принцезата Дајана и нејзиното момче Доди Фајед, како што …

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал Прочитај повеќе »

Ја измери температурата на црниот и белиот автомобил – Ќе се ШОКИРАТЕ колкава е разликата

Еден од најтоплите денови ова лето, ни донесе „пријатни студени“ 37 спепени. Барем така велат метеоролозите. Тоа што сугурно нема да ви го кажат се …

Ја измери температурата на црниот и белиот автомобил – Ќе се ШОКИРАТЕ колкава е разликата Прочитај повеќе »