Бонд

Ексклузивен гала концерт на гудачкиот квартет „Бонд“ во Скопје

Гудачкиот квартет „Бонд“ ќе има гала концерт во Македонската филхармонија на 19 -ти мај, најави Авалон продукција. „Квартетот „Бонд“ е супербренд во светот на музиката …

Ексклузивен гала концерт на гудачкиот квартет „Бонд“ во Скопје Прочитај повеќе »

Даниел Крег ќе добие 25 милиони долари за новиот „Бонд“

Откако неколку пати изјавуваше дека веќе никогаш нема да го глуми ликот на Џејмс Бонд, актерот Даниел Крег потпиша договор на 25 милиони долари за …

Даниел Крег ќе добие 25 милиони долари за новиот „Бонд“ Прочитај повеќе »

Џејмс Нортон со највисок коефициент да биде Џејмс Бонд

Откако блесна во новата драма на Би-би-си, McMafia, актерот Џејмс Нортон (32) преку ноќ во обложувачниците стана главен фаворит за наследник на Даниел Крег во …

Џејмс Нортон со највисок коефициент да биде Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Почина една од најубавите девојки на Џејмс Бонд

Германската актерка Карин Дор, која е најпозната по улогата во филот „Живееш само двапати“, во кој играше со Шон Конери, почина на 80-годишна возраст. За …

Почина една од најубавите девојки на Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Новиот Џејмс Бонд ќе се снима на Балканот – Еве во која земја!

И во ова продолжение на тајниот агент ќе го глуми Даниел Крејг, а снимањето би требало да почне на крајот на годината. Новиот дел на …

Новиот Џејмс Бонд ќе се снима на Балканот – Еве во која земја! Прочитај повеќе »

Scroll to Top