Борис Елцин

Ако Русија изгуби не исклучувам нуклеарна војна, советник на Путин кој ја предвиде војната во Украина уште во 1997 сега даде уште пострашни прогнози

Сергеј Караганов поранешен советник на Борис Елцин и Владимир Путин и кој во моментов се наоѓа на чело на невладиниот истражувачки центар во Советот за …

Ако Русија изгуби не исклучувам нуклеарна војна, советник на Путин кој ја предвиде војната во Украина уште во 1997 сега даде уште пострашни прогнози Прочитај повеќе »

Руски фудбалер ја побара за жена внуката на Борис Елцин

Рускиот фудбалер Фјодор Смолов ја побарал за жена внуката на поранешниот руски претседател Борис Елцин, Марија Јумашева. Двајцата се во врска веќе подолго време, а …

Руски фудбалер ја побара за жена внуката на Борис Елцин Прочитај повеќе »

Денот кога Борис Елцин ги сруши комунизмот и СССР

Пред точно 25 години, во октомври и ноември 1993 година, Русија беше на работ на граѓанска војна поради конфликтот меѓу тогашниот претседател на Русија, Борис …

Денот кога Борис Елцин ги сруши комунизмот и СССР Прочитај повеќе »

Елцин ги открил тајните на комунистите за освојување на Крим и Аљаска

Интернет корисниците неодамна открија снимка од разговорот меѓу поранешниот претседател на Русија Борис Елцин и неговиот тогашен колега Бил Клинтон. Американците го симнаа од снимката …

Елцин ги открил тајните на комунистите за освојување на Крим и Аљаска Прочитај повеќе »

Рекордна победа на Путин на изборите за претседател во Русија

Владимир Путин убедливо победи на претседателските избори во Русија освојувајќи 76,67 отсто од гласовите на избирачите. Ова го покажуваат податоците од руската Централна изборна комисија, …

Рекордна победа на Путин на изборите за претседател во Русија Прочитај повеќе »

Доказ за тоа дека САД се мешале во изборите во Русија пред 20 години

Соединетите Американски Држави се фатени на дело како се мешаат и ги лажираат изборите во Русија од пред дваесет години, факт кој се чини дека …

Доказ за тоа дека САД се мешале во изборите во Русија пред 20 години Прочитај повеќе »

Scroll to Top