„Јас сум Азиец, но корона фатив во Њујорк“, американски глумец одговори на провокациите на Трамп

Американскиот глумец Даниел Ди Ким, кој има азиско потекло на својот „Инстаграм“ одговори на провокациите на американскиот претседател Доналд Трамп, кога коронавирусот постојано го нарекуваше …

„Јас сум Азиец, но корона фатив во Њујорк“, американски глумец одговори на провокациите на Трамп Прочитај повеќе »